Mé knížky vydávají nejčastěji mí volarští přátelé Ivoš a Jitka Stehlíkovi. V jejich vydavatelství Stehlík vyšly mé knížky “Kde peníze jsou služebníkem nikoliv pánem: výpravy za ekonomikou přátelskou přírodě a člověku” (2008) a “Ekonomičtí disidenti: Kapitoly z historie alternativního ekonomického myšlení” (2014). Lze si u nich objednat i dva z mých překladů: “Dcery měděné ženy” od Anne Cameronové a  “Zemědělské družstevnictví do roku 1952″ od Ladislava K. Feierabenda (autor, ač Čech, psal knížku anglicky v americkém exilu). A také mou anglickou knížku “Living in the Cracks” z r. 2005 (srovnání sociálního podnikání v ČR a Británii) a film o ekonomické lokalizaci a jídle zblízka režiséra Tomáše Škrdlanta, natočený v r. 2007 v anglickém Dorsetu a v Růždce u Valašského Meziříčí, kde jsme pořádali první seminář typu otevřený prostor.

Stačí kliknout na následující odkaz, případně pak do vyhledávače na stránce dát “Johanisová”, a objeví se Vám všechna tato díla, obrázky přebalů, anotace i ceny. Nákupem přímo u malých vydavatelství podporujete lokální ekonomiku i ekonomickou demokracii.    Vydavatelství Stehlík

Mou další knížku, “Ekologická ekonomie: vybrané kapitoly” (2014), je možné stáhnout elektronicky zde. Omezené množství tištěných výtisků je k dispozici pro vážné zájemce po dohodě u mě.

V knize “John Ruskin a příroda” (2011) autorů K. Stibrala, B. Binky a N. Johanisové mám kapitolu o ekonomickém myšlení Johna Ruskina. Blíže ke knížce zde.

Knížky “Helena Norberg-Hodge: Dávné budoucnosti (1996, Hnutí Duha)”, kritizující projekt rozvoje v indickém Ladáku,  a  klasiku “E.F. Schumacher: “Malé je milé aneb ekonomie, která by počítala i s člověkem” (2000, Doplněk, Brno), na jejichž editaci a překladu jsem se také podílela, lze získat spíše asi jen už v antikvariátu či v knihovně.